×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: وابستگي خواص مكانيكي و ريز ساختار جوش ترميت به عناصر آلياژي
پدیدآورندگان : عليرضا جهانگير (پديدآور)
يزداني , حسين , 1349 - (پديدآور)
كامران دهقاني (پديدآور)
اشكان موتمن (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : متالورژي مكانيكي
وضعیت نشر : نهمين كنگره سالانه انجمن مهندسين متالورژي ايران
خلاصه : از آنجا كه عناصر آلياژي مي توانند خواص مكانيكي جوش را تا حد زيادي بالا ببرند، در اين پژوهش تاثير عناصر نيوبيم و واناديم بر روي خواص مكانيكي و ريز ساختار جوش ترميت بررسي شد . بعد از اضافه كردن درصدهاي مختلف عناصر آلياژي مذكور از محل جوش نمونه هاي لازم تهيه شد . آزمايشات انجام گرفته در تحقيق شامل متالوگرافي، سختي سنجي و تست كشش مي باشد . بررسي كلي نتايج بدست آمده از اين آزمايشات نشان مي دهد كه افزايش عناصر آلياژي نيوبيم و واناديم باعث افزايش تنش تسليم و خواص مكانيكي و سختي منطقه جوش شده است . از نتايج جالب اين بود كه افزايش تنش تسليم به مراتب بيش از افزايش سختي مي باشد . لذا مي توان انتظار داشت كه اين افزايش كم در سختي نسبت به افزايش تنش تسليم، باعث كاهش سايش چرخها و افزايش عمر مفيد آنها شود . در خاتمه اثر عناصر آلياژي مذكور در افزايش طول عمر و خواص جوشهاي ترميت از بعد اقتصادي بررسي شد .
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CIMS09-CIMS09_055.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1385/9/17
تاریخ تغییر رکورد : 1396/8/28
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.