×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: آينده پژوهي و كاربرد آن در جنگل
پدیدآورندگان : سولماز عابديني (پديدآور)
نبي الله يارعلي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : دومين همايش ملي آينده پژوهي
خلاصه : توجه به آينده و اطلاع يافتن از آن، يك نياز ريشه دار و عميق است كه مختص انسان مدرن نبوده و حتي انسان ابتدايي نيز با اين مساله مواجه بوده است. جهان معاصر، عرصه ي تحولات شگرف و پويايي شتابنده است. ترسيم ديدمانهاي روشن آينده، آگاهي از روند تحولات و تصميمگيري بهنگام، مي تواند هر جامعه و سازماني را در يافتن بهترين راهكارها تواناتر سازد. در اين محيط آكنده از عدم قطعيت، تنها رويكرد و سياستي كه احتمال موفقيت و كامروايي دارد، تلاش براي معماري آينده است. آينده پژوهي تلاشي نظام مند )سيستماتيك( براي نگاه به آينده بلندمدت درحوزه هاي دانش، فناوري، اقتصاد، محيط زيست، جامعه و . . . است كه هدف اصلي آن شناخت فرصت ها و فناوري هاي جديد و تعيين بخش هايي است كه سرمايه گذاري در آنها احتمال بازدهي بيشتري دارد؛ به بيان آينده پژوهي يعني مهيا بودن براي آينده و اختصاص منابع موجود به بهترين وجه ممكن در راستاي ارزش ها « ، ديگر امروزه با توجه به افزايش آلودگي هاي زيست محيطي، بقا و زيست انسان با خطر جدي مواجه .» و اهداف موردنظر شده است. بديهي است كه به موازات پيشرفت علم و تكنولوژي و ايجاد آلودگي هاي زيست محيطي، بشر هم براي دخالت و تغيير در محيط زندگي و ايجاد شرايط مطلوب تواناتر شده است. تحقيق حاضر، اصول، پايه ها و روش هاي آينده پژوهي در مديريت جنگل كه مي تواند راه را براي تحقق چشم انداز آرماني تسهيل نمايد، مورد بررسي قرار داده است .
شناسه : oai:civilica.com/Paper-FUTURESSTUDIES02-FUTURESSTUDIES02_010.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/1/22
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/23
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.