×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كلاسه‌بندي در عدم قطعيت با تئوري شواهد
پدیدآورندگان : قادري , رضا , 1340 - (پديدآور)
حجت غنودي (پديدآور)
محمد رضا كرمي ملايي (پديدآور)
جمال قاسمي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : پنجمين كنفرانس ماشين بينايي و پردازش تصوير
خلاصه : معمولا درسيستمهاي كلاسه بندي براي تهيه يك مدل مشخصي از داده هاي آموزشي طوري عمل مي شود كه هر الگوي ورودي به يك كلاس نسبت داده مي شود. لزوم تخصيص نمونه ها، فقط به يك كلاس، از آزادي عمل سيستم مي كاهد، چراكه در بسياري از موارد، به دليل همپوشاني كلاسها در فضاي ويژگيهاي مربوطه، نمي توان يك نمونه را بطور كامل فقط به يك كلاس نسبت داد. در اين مقاله يك سيستم كلاسه بندي با محاسبات نرم پيشنهاد شده است، بطوريكه در آن، با تدابيري كه در نظر گرفته شده است، آزادي عمل سيستم با در نظر گرفتن انتساب نمونه ها به همه حالتهاي ممكن از كلاسهاي موجود افزايش قابل ملاحظه اي پيدا مي كند. در سيستم پيشنهادي از خوشه بندي و قانون تركيب شواهد استفاده شده است. از تصاويري از دانه هاي شن و ماسه كه در 5 كلاس اصلي دسته بندي شده بودند، به عنوان داده هاي سيستم و بررسي نتايج استفاده شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICMVIP05-ICMVIP05_089.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1387/2/29
تاریخ تغییر رکورد : 1387/2/29
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.