×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي عوامل تعيين كننده ساختار سرمايه
پدیدآورندگان : آسو بهرامي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : دومين كنفرانس ملي حسابداري، مديريت مالي و سرمايه گذاري
خلاصه : مسئله ساختار سرمايه از موضوعات بحث انگيز در حيطه ماليه شركتي است. پژوهشگران مختلف با ارائه نظريات و تئوري هاي گوناگون، به دنبال يافتن راهي براي تعيين ساختار سرمايه بهينه اي هستند كه هزينه شركت را حداقل و ارزش آن را حداكثر كند. بنابراين هدف اصلي اين تحقيق بررسي و آزمون عوامل تعيين كننده ساختار سرمايه مي باشد. در اين تحقيق تئوري توازي ايستا، تئوري نمايندگي، تئوري سلسلهمراتبي، تئوري مبادله و تئوري اطلاعات نامتقارن كه از نظريه هاي ساختار سرمايه هستند مورد آزمون قرار مي گيرند. براي آزمون فرضيه هاي تحقيق 68 شركت به عنوان نمونه آماري با استفاده از روش رگرسيون چند متغيره مورد بررسي قرار گرفتند. نتايج نشان داد كه بين اندازه شركت و اهرم بر اساس تئوري توازي ايستا رابطه معناداري وجود ندارد. اما بر اساس تئوري نمايندگي، اطلاعات نامتقارن و سلسلهمراتبي ارتباط مثبتي بين دارايي هاي مشهود، سودآوري و فرصتهاي رشد با اهرم مشاهده شد. و در آخر بين ماليات پرداختني و نوع صنعت با اهرم نيز رابطه معناداري مشاهده نگرديد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CAFM02-CAFM02_056.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/3/18
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/14
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.