×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مروري بر انواع غربال مولكولي، روش هاي ساخت و كاربردهاي آن
پدیدآورندگان : حسين عسگري (پديدآور)
نادر مختاريان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش ملي فناوري هاي نوين در مهندسي شيمي
خلاصه : فرايند هاي جداسازي و خالص سازي گازها و سيالات ديگر راه هاي گوناگوني دارد . يكي از اين روشها كه بازده نسبتا مناسبي نيز دارد استفاده از غربال مولكولي يا مولكولارسيو مي باشد.غربال مولكولي جاذبي است حاوي سوراخ هاي بسيار ريزميكرو و يا نانومتري و با اندازه يكسان كه به عنوان جذب كننده گازها و مايعات مورد استفاده قرار مي گيرد. موادي كه ابعاد مولكولي آنها كمتر از قطر حفره غربال مولكولي باشد جذب و آنهايي كه بزرگتر هستند، دفع مي شوند. روش فوق نوعي از فيلتراسيون پيشرفتهاست كه به صورت موثرتري نسبت به بسياري از غشاهاي ديگر مي تواند عمل جداسازي را انجام دهد. به طور كلي اين روش زمانيمورد استفاده قرار مي گيرد كه روش هاي ديگر فيلتراسيون چندان موثر نباشند. اين غربال ها به طور گسترده اي در صنايع مختلف نظير جداسازي هوا،تصفيه آب آشاميدني، موادغذايي، شيمي مولكولي وجود دارند كه تركيبات آلومينوسيليكاتي به ويژه زيوليت ها وبرخي مواد ديگر نظير رس ها، سيليكاژل، كربن فعال از آن گروهند. دراين مقاله مطالعات مربوط به كاربرد و مزاياي استفاده از غربالمولكولي ، انواع آن و علت كاهش راندمان و آسيب هاي احتمالي مرور و بررسي مي شود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NTICE01-NTICE01_039.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/7/29
تاریخ تغییر رکورد : 1396/9/11
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.