×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كشت بساك و دانه گرده
پدیدآورندگان : سحر قاسمي (پديدآور)
گرشاسب ريگي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنگره ملي زيست شناسي و علوم طبيعي ايران
خلاصه : سابقه و هدف: كشت بساك يا گرده توليد گياهان هاپلوئيد از راه تحريك توليد جنين از تقسيمات دانه هاي گرده نابالغ مي باشد هدف از اين مقالعه مروري بر كشت بساك و دانه گرده و موارد استفاده از اين دو كشت است. مواد و روشها: اين مقاله مروري از طريق جستجو با واژگان انواع كشت، كشت بساكف كشت دانه گرده ، كشت انواع ميوه ها، antherandpollen culture در سايت هاي Googlescholar، ACM ، IEEE سايت انجمن هاي زيست شناسي، كتاب هاي بيوتكنولوژي ، مقالات موجود در مجله زيست ايران، صورت گرفته است كه از بين مقالات 6 مقاله و كتاب بيوتكنولوژي و كشت بافت مورد بررسي قرار گرفته است. يافته ها: كشت بساك كاشت بساك هاي داراي دانه گرده در مراحل بخصوصي از رشد به منظور توليد آندروژنز در شيشه مي باشد كشت ميكروسپور جداسازي و كشت دانه گرده در شيشه است. نتيجه گيري: كشت بساك امكان كاهش سطح پلوئيدي در گياهان و ظاهر شدن ژن هاي مغلوب در هاپلوئيد را فراهم مي كند كشت دانه گرده نيز توليد تعداد زيادي سلول كه آزادانه داخل جنين ها رشد مي كنند و امكان جداسازي سلول هاي گامت نر را فراهم مي آورد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-BSCONF01-BSCONF01_530.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/11/15
تاریخ تغییر رکورد : 1394/11/4
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.