×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي آثار تغييرات توزيع درآمد بر متغيرهاي كلان اقتصادي بااستفاده از روش تحليل داده-ستانده
پدیدآورندگان : منصور اردشيري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

توصیفگر : توليد
بهره وري
فقر
بيكاري
تغييرات توزيع درآمد
تغييرتكنولوژي توليد
سياستگذاران
اقتصادتوسعه
تقاضا
توزي درآماعادلانه
دولت
تحليل جدول داده-ستانده
وضعیت نشر : ‭۱۳۷۴‬
مشخصات فیزیکی : ‮‭۲۲۳‬ص.‬
خلاصه : هدف تحقیق: بررسی آثار تغییرات توزیع درآمد بر متغیرهای کلان اقتصادی ،که‌باز توزیع درآمد یک اثر مثبت قوی برتولید بخش های کشاورزی و صنایع تولیدکالاهای بی دوام دارد. صنایع واسطه‌ای مانند" صنایع معدنی غیرفلزی " ،فولادوآهن،فلزات غیرآهنی و محصولات شمیایی کمابیش تغییرات اندکی را شاهد هستند. مدل این موضوع که بهبود توزیع درآمد کاهش شدید‭GDP‬ را به همراه خواهد داشت . تحلیل نتایج مدل همچنین افزایش مصرف و پس‌انداز وافزایش اشتغال درخانوارهای روستایی را نشان میدهد.درآمد سرانه بالاتردراین مناطق می تواندعامل اصلی افزایش در تقاضای برخی بخش های صنعتی و شاید فراهم آورده اند زمینه رشد خود اتکا در صنایع کالاهای مصرفی باشد.این نتایج تاییدی براین نظریه است که ترویج کشاورزی به عنوان یکی از مهمترین پیش شرطهای اجرای سیاستهای افزایش اشتغال و بهبود توزیع درآمد در کشورهای در حال توسعه(که‌درصدی زیادی افراد فقیر آن در مناطق روستایی زندگی می‌کنند)،می تواند جزواهداف مهم سیاستگذاری های دولت قرارگیرد.
یادداشت :
/منصوراردشیری
؛استاد راهنما: حمیدرضا شرکاء
؛استاد مشاور: محمدهادی مهدویان، علی‌اصغربانویی
کتابنامه
شناسه : 428690
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/9/11
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.