×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: پيش بيني طول عمر بيماران مبتلا به سرطان ريه بعد از عمل جراحي با استفاده از تكنيك هاي داده كاوي
پدیدآورندگان : سيده الهام ميرعباسي (پديدآور)
عباس برزگري نژاد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس ملي دانش و فناوري علوم مهندسي ايران
خلاصه : در عصر حاضر با جمع آوري داده هاي بسيار و پياده سازي تكنيك هاي مختلف داده كاوي بر روي آنها مي تواننقش مهمي را در دنياي پزشكي در جهت تشخيص و درمان بيماري هاي صعب العلاج ايفا كرد. نظر به رشدروزافزون ابتلا به بيماري سرطان، بالاخص سرطان ريه كه به نظرمحققان يكي از شايع ترين نوع سرطان مي باشد،هنوز درمان قطعي و ميزان افزايش طول عمر بيماران مبتلا به سرطان ريه مبهم است هدف ما از انجام اينمطالعه ارايه نتايج عمل جراحي بر ميزان بقاء بيماران مبتلا به تومورهاي ريوي است كه تحت عمل جراحي قرارگرفته بودند ،در اين مقاله سه مدل پيش گويي جهت پيش بيني بقاء بيماران مبتلا به سرطان ريه بعد از عمل بهكمك الگوريتم هاي شبكه عصبي، الگوريتم درخت تصميم و k- نزديك ترين همسايه پيشنهاد گرديد. نتايجارزيابي مدل هاي پيشنهادي نشان داد، الگوريتم درخت تصميم با دقت 82.35 درصد كارايي بهتري نسبت به دوالگوريتم ديگر دارد، همچنين كارايي مدل پيشنهادي (مبتني بر درخت تصميم) با ديگر روش هاي موجود مقايسهشده است كه نتايج حاكي از برتري مدل پيشنهادي بود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MGCONF01-MGCONF01_150.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/5/11
تاریخ تغییر رکورد : 1396/7/22
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.