×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اسماء رجال مشكوه
پدیدآورندگان : -
نوع : متن
جنس : catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی كتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی

وضعیت نشر :
مشخصات فیزیکی : ص ۱۸۶-۲۰۳. ؛ رحلی. ۲۱*۳۴ سم. ۶۰۶ص. (بدون احتساب سه صفحه آغاز نسخه) ۲۵س.
خلاصه : شارح و مترجم سفر السعاده فیروزآبادی و مولف ترغیب اهل السعادات. وی نخست مشکاه المصابیح (شرح مصابیح بغوی) را شرح کرده آنگاه این فهرست را در ذکر رجال و نسائی که راویان احادیث منقول در کتاب مشکاه اند در دو باب پرداخته است: باب اول معرفی راویان زن ومرد مرتب حروف الفبا بدین گونه که در ذیل هر یک از حروف بدین ترتیب: صحابه٬ تابعان٬ صحابیان و تابعیات که آن حرف در اول نام یا کنیتشان قرار داد ذکر می گردد و کسانی را که به کنیت معروف اند تنها با کنیه یاد کرده است. باب دوم: اختصاص به معرفی صاحبان جوامع و اصول دارد چه در مشکوه از آنان نقل شده و چه نشده . در باب دوم از ابوزکریا یا یحیی بن شرف نووی ( - ۶۷۶ق.) و ابن اثیر جزری ( - ۶۰۰ق.) یاد کرده است. در کتاب کشف الظنون در باب الف کتاب اسماء رجال مشکوه را یاد کند و گوید تالیف صاحب مشکوه است و سپس به حرف میم احالت کرده است و در حرف «م» و ذیل عنوان «مشکاه» از این کتاب یاد نکرده.
یادداشت :
/ از: عبدالحق بن سیف الدین بن سعدالله ترک دهلوی بخاری متخلص به حقی ( - ۱۰۵۲ق.)
شناسه : 1035149
تاریخ ایجاد رکورد : 1291/6/12
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.