×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مكانيزم تشكيل پوشش آلومينايد نفوذي اصلاح شده با سيليسيم بر روي سوپر آلياژ پايه نيكل GTD-111
پدیدآورندگان : كوروش شيرواني (پديدآور)
آقايي خفري، مهرداد (پديدآور)
يزداني , حسين , 1349 - (پديدآور)
امير فيروزي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : هفتمين همايش انجمن هوافضاي ايران
خلاصه : سوپر آلياژهاي پايه نيكل بدليل دارا بودن خواص ويژه، براي قطعات داغ مورد استفاده در توربين هاي گازي مورد استفاده قرار مي گيرند. با وجود اينكه اين آلياژ ها مقاومت خوبي در برابر اكسيداسيون دماي بالا دارند اما از مقاومت خوبي در برابر خوردگي داغ برخوردار نيستند. با توجه به استفاده در كاربردهاي طولاني مدت دماي بالا، امروزه تحقيقات زيادي در زمينه فناوري پوشش دهي سوپر آلياژها انجام مي شود. اكثر اين پوشش ها كه از گروه آلومينايدهاي نفوذي هستند بواسطه نفوذ داخلي Al، نفوذ خارجي Ni يا در مواقعي به واسطه هر دو نوع نفوذ تشكيل مي شوند. جهت نفوذ عناصر ياد شده تابعي از پارامترهاي ديناميكي و سينتيكي، روش آلومينايزينگ، درجه حرارت و زمان پوشش دهي مي باشد. در پژوهش حاضر پوشش آلومينايد نفوذي به روش دوغابي روي نمونه هاي كانال دار از جنس سوپر آلياژ پايه نيكل GTD-111 اعمال گرديده و مكانيزم نفوذ تشكيل اين نوع پوشش بررسي شده است. در نتيجه با تغييرات مناسب پارامترهاي دما و زمان در فرآيند پوشش دهي، مكانيزم نفوذ داخلي Al و نفوذ جززئي خارجي Ni به عنوان مكانيزم غالب تشكيل پوشش بدست آمده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-AEROSPACE07-AEROSPACE07_221.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1387/5/1
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.