×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: معرفي پروژه تغذيه مصنوعي دشت قلعه تل و بررسي تأثير آن بر تقويت آبخوان دشت مذكور
پدیدآورندگان : عباس كايد خورده (پديدآور)
شكرا... براتي (پديدآور)
ليلا سگوند حسن آبادي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : هواشناسي، هيدرولوژي، هيدروژئولوژي و فرسايش خاك
وضعیت نشر : اولين همايش منطقه اي بهره برداري از منابع آب حوضه هاي كارون و زاينده رود (فرصتها و چالشها)
خلاصه : طرحهاي تغذيه مصنوعي منابع آب زيرزميني امروزه در نقاط مختلف دنيا و با اهداف گوناگون ، در بيش از 30 كشور جهان اجرا و به مرحله بهره برداري رسيده اند كه از جمله اين اهداف مي توان به پالايش آبهاي سطحي ، استفاده از آبهاي مازاد ( سيلابها )و تقويت سفره هاي آب زيرزميني اشاره نمود . البته در كشور ما مهمترين هدف ، بهره برداري از آبهاي سطحي نابهنگام، به منظور ذخيره سازي در سفره آب زيرزميني و جلوگيري از كاهش ذخاير زيرسطحي مي باشد . لازم بذكر است كه پروژه هاي تغذيه مصنوعي مي توانند به لحاظ ماهيت خود و نقش اساسي در كنترل و ذخيره سازي سيلابها در مناطقي كه با استفاده از روشهاي معمول ( از جمله سدسازي ، ايجاد بند و ... ) امكان تقويت آبخوان و ذخيره آب وجود ندارد ، به عنوان يكي از بهترين گزينه ها در جهت بهره برداري بهينه از منابع آب مورد استفاده قرار گيرند . در اين مقاله ضمن معرفي پروژه هاي تغذيه مصنوعي و روشهاي مختلف آن در جهان و شناخت اهداف اجراي آنها، اولين پروژه تغذيه مصنوعي استان خوزستان كه در تير ماه 1383 عمليات اجرايي آن آغاز و هم اكنون در حال اتمام مي باشد مورد تجزيه و تحليل قرار ميگيرد .
شناسه : oai:civilica.com/Paper-COWR01-COWR01_108.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1384/11/28
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/23
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.