×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نقش آموزش در توسعه كارآفريني جهت دستيابي به توسعه پايدار اقتصادي واجتماعي
پدیدآورندگان : رضا ابراهيمي ميمند (پديدآور)
مسلم سواري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس ملي راهكارهاي دستيابي به توسعه پايدار
خلاصه : پديده بيكاري يكي از معضلات مهم اجتماعي و اقتصادي محسوب مي شود كه موجب بروز ناهنجاري هاي فراوان درزمينه هاي گوناگون مي گردد. جامعه ما نيز با مسأله افزايش تعداد بيكاران مواجه مي باشد و اگر اين پديده از ابتدا و بصورتريشه اي مقابله نگردد بحران هاي بزرگ و غيرقابل جبراني ايجاد خواهد شد. از كاركردهاي اصلي آموزش در سطوح مختلف بويژه آموزش عالي تربيت افراد خلاق و كارآفرين مي باشد . توانمندي هاي عملي افراد براي ايجاد تحول در بخشهاي اقتصاديكشور نشان دهنده اين واقعيت ناخوشايند ميباشد كه آموزش عالي در رسيدن به اين مهم از كارايي چنداني برخوردار نبودهاست. واقعيت امر اين است كه افراد آموزش ديده ما در زمينههاي مختلف، فاقد قابليت ها ومهارت هاي عملي و كاربردي لازم هستند. هدف از انجام اين مقاله بررسي نقش آموزش در توسعه كارآفريني جهت دستيابي به توسعه پايدار اقتصادي مي باشد.جهت انجام اين مقاله از مطالعات كتابخانه اي، گردآوري، مشاهده و مصاحبه بهره گرفته شده است. نتايج به دست آمده بر اين حقيقت دلالت دارد كه كارآفريني با كاركردها و پيامدهاي مثبتي كه دارد، به عنوان راه حلي اساسي براي رفع بسياري از مشكلات و بحران هاي داخلي و باقي ماندن درعرصه رقابت هاي جهاني، از طرف بسياري از كشورهاي توسعه يافته و در حال توسعه مورد توجه قرار گرفته است،
شناسه : oai:civilica.com/Paper-SDCONF01-SDCONF01_0065.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/2/28
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/21
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.