×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مردم سالاري ازديدگاه اسلام و قران
پدیدآورندگان : اسماالسادات نكويي زهرايي (پديدآور)
مريم نجاراصفهان زاده (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش منطقه اي علوم سياسي و روابط بين الملل از ديدگاه اسلام
خلاصه : مردم سالاري ديني بدين معني است كه ارزشهاي ديني و مذهبي نقش اساسي در حوزه عمومي جامعه اي كه مملو از مردم مذهبي مي باشند ايفا مي نمايد مردم سالاري ديني در چارچوب عقل گرايي قرارگرفته و داراي اجزا مشخص مي باشد با پذيرش اين مفهوم بدين ترتيب مردم سالاري خود داراي چند گانگي plurality در جامعه بين الملل مي گردد مردم سالاري وقتي با مفاهيم خاصي مقارن گردد مي تواند ديني و يا سكولار باشد بنابراين آنچه رنگ و بوي مردم سالاري را تغيير مي دهد همان مشخصات و اجزاي خاصه يك جامعه مي باشد مردم سالاري ديني نمونه اي است كه نشان ميدهد كه چگونه ارزشهاي مردم سالارانه مي تواند در پهنه فرهنگي متفاوتي از آنچه تاكنون شناخته شده است وجود داشته باشد اما در يك جامعه سكولار مشخصات و ارزشهاي ديگري مهم تلقي شده و برآن تمركز ايجاد شده و مبناي مردم سالاري قرار مي گيرد. بايد توجه داشت ليبراليسم نسبي گرا و مردم سالاري يكسان نمي باشند چرا كه مردم سالاري وقتي ايمان را در اغوش داشته باشد نقض نمي شود بلكه هنگامي نقض مي شود كه عقيده خاصي تحميل شده و يا بي ايماني مجازات شود. مردم سالاري در دوران هاي مختلف تاريخ به اشكال گوناگوني اشكار شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-SHAREZAPOLITIC01-SHAREZAPOLITIC01_011.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/11/3
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/27
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.