×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: آينده پژوهي در تحليل عمليات رواني
پدیدآورندگان : جعفر جمشيدي راد (پديدآور)
علي شكري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس ملي آينده پژوهي، علوم انساني و توسعه
خلاصه : منظور از آينده پژوهي اين است كه به فراين برنامه ريزي ، جهت و هماهنگي مي دهد . بنابراين مطالعه سازمان يافته و مستمر گذشته برآورد امكانات آينده، درك روشني از وضعيت دنياي امروز را ايجاد مي كندو به تصميم گيري با اطلاعات و اطمنيان بيشتر منجر مي شود . آينده پژوهي كمك مي كند كه آينده هاي مطلوب و ممكن به هم نزديكتر شود . اين رويكرد تواناييها رابراي پشبين و تطابق با نيروهاي خارج از كنترل بهبود مي خشد و آنهايي را كه د ركنترل است تحل تاثير قرار مي دهد . با به كارگيري روش هاي آينده پژوهي درتحليل پديده ها و رويدادهاي سياسي - روانشناختي، ديد مناسبي از چگونگي شكل گيري دنياي فردا ايجاد مي شود با اين باور كه ايجاد جايگاه مناسب در آينده براي حفظ ارزشها و آرمانها ميتواند امكانپذير باشد . البته بايد همواره داراي موضعي انتقادي نسبت به همه نريه ها بود و آنها را براي هنيمشه به صورت مطلق نپذيرفت .
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCFHD01-NCFHD01_130.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/1/9
تاریخ تغییر رکورد : 1395/8/12
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.