×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: سد خاكي دشت كالپوش مستند سازي يك پروژه اجرايي
پدیدآورندگان : نوروزي , غلامرضا (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : سمينار كاهش اثرات و پيشگيري از سيل
خلاصه : وقتي سيل ويرانگر سال 1380 در استان گلستان و در حوزه ابخيز سد گلستان به وقوع پيوست نوشتاري و گفتارهاي متعددي در مورد تاثير سرخاكي دشت كالپوش د ركاهش و يا افزايش خسارات سيل ارائه گرديد. طبق معمول كه دراين كشور به صورت يك سنت درامده است ديگران سعي نمودند تا براي خود حاشيه امني پيدا نمايند و شخصيت حقيقي و حقوقي خود را در مضان اتهامهاي احتمالي مصون نگهدارند. نويسنده اين نوشتار كه به دليل اشتغال درسمت معاون مدير كل دفتر حفاظت خاك وابخيزداري وقت و همچنين به عنوان كارشناس معين و رابطه مركز ابخيزداري سد وشمگير با دفتر مركزي در تهران از نزديك در جريان روند شكل گيري و اجراي عمليات احداث سد خاكي دشت كالپوش بوده فرصت را غنيمت شمرده تا بدون اينكه وارد بحثهاي علمي و نظري متداول شوم آنچه را كه د رروند ساخت اين سد شاهد آن بودن را به اگاهي كارشناسان و ديگر مشتاقان حفاظت خاك و ابخيزداري برسانم شك ندارم كه اين سخنان مي توانند بعنوان سندي گويا در اين مقوله قلمداد شوند
شناسه : oai:civilica.com/Paper-FLOODING01-FLOODING01_015.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/3/7
تاریخ تغییر رکورد : 1390/3/7
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.