×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي اثرات پوياي عرضه پول، نرخ ارز و تورم در ايران
پدیدآورندگان : پروانه كمالي دهكردي (پديدآور)
ساجده حسن نژادنيسي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي اقتصاد، حسابداري، مديريت و علوم اجتماعي
خلاصه : با توجه به اهميت متغيرهاي مهم اقتصادي به علت ماهيت تاثيرگذاري بر سيستم اقتصادي، بررسي رابطه متغيرهاي نرخ ارز و عرضه پول و نرخ رشد توليد ناخالص داخلي از اولويت هاي پژوهشي و مطالعاتي اقتصاددانان و سياستگذاران اقتصادي است. متغيرهاي اساسي همچون تورم، به عنوان يكي از مشكلات مهم اقتصادي است كه مانعي در برابر توليد و مبادلات اقتصادي است و نرخ ارز به لحاظ وابستگي كشور به درآمدهاي ارزي حاصل از فروش نفت از جمله متغيرهايي مي باشند كه تحليل اثر گذاري آنان بر يكديگر مهم و ضروري مي باشد. در اين مقاله با استفاده از روش تصحيح خطاي برداري به بررسي موضوع فوق طي زماني 7531 7531 پرداخته شده است. در اين مقاله ابزارهاي تحليل شامل واكنش آني و تجزيه واريانس - نيز شامل مي شود. با توجه به نتايج در ايران عرضه پول بيش ترين اثر را بر روي تورم دارد و با استفاده از آزمون جوهانسن رابطه تعادلي بلندمدت بين متغيرها را نشان مي دهد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-EAMS01-EAMS01_383.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/4/19
تاریخ تغییر رکورد : 1395/10/14
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.