×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارث
پدیدآورندگان : ابوالحسن محمدي (مترجم)
محقق حلي (پديدآور)
زين الدين بن علي بن احمد شامي عاملي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : کتاب
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مرکز نشر دانشگاهی

وضعیت نشر : مركز نشر دانشگاهي ، چاپ اول-1369
مشخصات فیزیکی : وزیری
فهرست مطالب : مقدمه اول- موجبات ارثlt;brgt;lt;brgt;#x0D;مقدمه دوم- موانع ارثlt;brgt;#x0D;مانع اول- كفرlt;brgt;#x0D;مانع دوم- قتل مورث وسیله وارثlt;brgt;lt;brgt;#x0D;مقدمه سوم- حجبlt;brgt;lt;brgt;#x0D;مقدمه چهارم- اندازه سهم هاlt;brgt;#x0D;اجماع دو سهمlt;brgt;#x0D;تعصبlt;brgt;#x0D;عولlt;brgt;lt;brgt;#x0D;مقاصد این كتابlt;brgt;#x0D;مقصد اول- ارث خویشان نسبیlt;brgt;lt;brgt;#x0D;طبقه اول: پدر و مادر و اولادlt;brgt;#x0D;طبقه دوم: اخوه و اجدادlt;brgt;#x0D;طبقه سوم: اعمام و اخوالlt;brgt;lt;brgt;#x0D;مقصد دوم- مسایلی در احكام ارث زوجینlt;brgt;lt;brgt;#x0D;مقصد سوم- میراث به سبب و لاءlt;brgt;lt;brgt;#x0D;لواحق- در چهار فصلlt;brgt;#x0D;فصل اول- ارث ولد ملاعنه (فرزند زن لعان شده) و ولد زناlt;brgt;#x0D;فصل دوم- ارث خنثاlt;brgt;#x0D;فصل سوم- میراث غرقا و مهدوم علیهمlt;brgt;#x0D;فصل چهارم- میراث مجوسlt;brgt;lt;brgt;#x0D;خاتمه- حساب ارثlt;brgt;#x0D;مقصد اول- مخرج فروض ششگانه و محاسبه ارثlt;brgt;#x0D;مقصد دوم- مناسجاتlt;brgt;#x0D;مقصد سوم- بدست آوردن مقدار ارث هر وارث
یادداشت :
این كتاب ترجمه‌ای است از بخشهایی از دو كتاب شرایع‌الاسلام و مسالك‌الافهام اثر محقق حلی و شهید ثانی. مواریث و ادله ثبات ارث، نسبت و سبب (موجبات ارث)، موانع ارث مانند كفر و قتل مورث وسیله و ارث و غیره، حجب‌ حرمانی و نقصانی، صور اجتماع سهام و جدول آن، تحول در فقه اهل سنت و امامیه و ادله آنها، طبقات سه‌گانه و ارث و غیره ازجمله مباحث این كتاب است.
شناسه : oai:iup.ir/297
تاریخ ایجاد رکورد : 1388/9/24
تاریخ تغییر رکورد : 1392/4/12
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.