×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: منابع و مسايل تامين خاك مناسب خاكريزي در جنوب دشت خوزستان (مطالعه موردي پروژه شهيد چمران)
پدیدآورندگان : داراب دهقان (پديدآور)
هادي ميرابوالقاسمي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : نخستين كنفرانس ملّي تجربه هاي ساخت شبكه هاي آبياري و زهكشي
خلاصه : بسياري از مناطق جنوبي دشت خوزستان با فقر شديد منابع مناسب خاك ريزدانه جهت خاكريز يها مواجه مي باشند. در اين مقاله محدوديت منابع و مشكلات مرتبط با تهيه خاك مناب براي خاكريزي در يكي از پروژ ههاي بزرگ اين منطقه، پروژه شهيد چمران، بررسي و ارايه شده است. تجربه هاي به دست آمده از اين پروژه نشان مي دهند كه خاكهاي موسوم به CL در طبقه بندي يونيفايد مهمترين منابع خاك ريزدانه ي منطقه به شمار مي آيند و استفاده از آنها براي خاكريزي منوط به اصلاح و بهسازي شرايط فيزيكي و مكانيكي مي باشد. هم چنين با توجه به منبع تامين خاك ياد شده (اراضي باير دشت، اراضي زراعي و ارتفاعات) رفتار خاك و راهكارهاي عملي جهت اصلاح رفتار خاك به كار گرفته شده اند ارايه شده است. موارد طرح شده در مقاله بر دشواري روند تامين خاك مناسب در اين مناطق تاكيد دارد و پيش بيني مي نمايد اين مساله يكي از محدودي تهاي اصلي توسعه شبك ههاي آبياري در اين مناطق در آينده نزديك باشد. در همين زمينه راهكارهايي به منظور كنترل و حل مشكل ارايه شده است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICCID01-ICCID01_028.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1385/2/1
تاریخ تغییر رکورد : 1385/2/1
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.