×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اثربخشي داده كاوي درمديريت اموزش عالي و مطالعه موردي آن در دانشگاه پيام نور استان قم
پدیدآورندگان : محمد تاري (پديدآور)
بهروز مينايي (پديدآور)
احمد فراهي (پديدآور)
محمد نيكنام پيرزاده (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : سومين همايش ملي مهندسي كامپيوتر و فناوري اطلاعات
خلاصه : قوانين انجمني يكي از پركاربرد ترين تكنيكهاي داده كاوي است شايد اين روش را بتوان به عنوان رايج ترين شكل روشهاي كشف الگو در سيستمهاي يادگيري غيرنظارتي نام برد اين شيوه داده كاوي قاعده اي مشتمل بريك الگوي پنهان كه تاكنون آن را درك نمي كرديم و جالب است را كشف مي كند اين روش تمامي الگوهاي ممكن دلخواه را درون پايگاه داده ما پيدا مي كند معيارهايي مانند ضريب پشتيباني و ضريب اطمينان را براي كشف قوانين با كيفيت بيشتر استفاده مي كنند با توجه به اينكه داده هاي اموزشي دانشگاه پيام نور استان قم داراي حجم زيادي است و رشد پويا و روزافزون داده ها پيدا كردن روابط پنهان موجود بين داده ها را كه داراي اهميت زيادي است دچار مشكل كرده است دراين مقاله با استفاده از الگوريتم هاي داده كاوي و به كارگيري آن برروي بانك اطلاعاتي دانشجويان دانشگاه پيام نور استان قم ودسته بندي داده هاي انتخاب واحد دانشجويان با استفاده از الگوريتم Apriori در بين حجم عظيم داده ها با استخراج الگوهاي پنهان مي پردازيم.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CEIC03-CEIC03_088.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/9/4
تاریخ تغییر رکورد : 1396/11/22
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.