×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: استراتژي موفقيت در مديريت آينده پژوهي
پدیدآورندگان : عباس بلدي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : مديريت
وضعیت نشر : اولين كنفرانس بين المللي نقش مديريت انقلاب اسلامي در هندسه قدرت نظام جهاني (مديريت، سياست، اقتصاد، فرهنگ، امنيت، حسابداري)
خلاصه : يكي از مباحث بسيار مهم در حوزه آينده پژوهي، مديريت آينده است. مديريت آينده پلي ارتباطي است ميان آيندهپژوهي از يك سو و مديريت راهبردي از سوي ديگر، لذا مديريت آينده ميان مديريت راهبردي و آينده پژوهي پيوند برقرارمي كند. ما در جهاني زندگي مي كنيم كه ويژگي هاي بارز آن؛ تغييرات شتابنده و قابل پيش بيني نبودن آينده است كهاين ويژگي ها از اصول الگوهاي نوين مديريت يعني مديريت در محيط پويا، بي ثبات و پيش بيني نشونده است. اين مقاله برآنست تا بيان نمايد كه توسعه و موفقيت در آينده، بستگي دارد به نوع مديريت پويا و پيش بيني آينده در عرصه تصميمگيري و برنامه ريزي، لذا ضرورت آينده پژوهي در مديريت خرد و كلان و بايستگي آينده نگري در توسعه و تعالي كار واقتصاد، از اين باب روشن و آشكار خواهد شد. و ضرورتا رهيافت اين مقاله جمله اي پر مغز از امام علي عليه السلام خواهدبود كه : پيروزي با دورانديشي و آينده نگري به دست مي آيد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICPEEE02-ICPEEE02_311.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/9/8
تاریخ تغییر رکورد : 1396/5/21
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.