×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مناجات در وصيت نامه شهدا
پدیدآورندگان : نسرين بيرانوند (پديدآور)
ناصر كاظم خانلو (پديدآور)
مينا كرمي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس ملي هزاره سوم و علوم انساني
خلاصه : دعا و نيايش و مناجات اهميت بسياري در بين شعرا و نويسندگان بزرگ داشته هم اكنون نيز دارا است مناجات در آثار بسياري از بزرگان علم و ادب مشاهده شده است در اين مقاله بر آن شديم تا مناجات را در وصيت نامه شهدا مورد بررسي قرار دهيم و تفاوت مناجات را با دعا مورد نقد قرار دهيم ، همچنين وجود مناجات در آثار ديگر شعرا و نويسندگان ايراني و غربي با بررسي كه در وصيت نامه تعدادي از شهدا انجام شد وجود مناجات در اين وصيت نامه ها چه به صورت مفصل و چه به صورت اجمالي به چشم مي خورد . در اين مقاله به بررسي موردي 50 وصيت نامه ها و ويژگي مناجات ها مي پردازيم اميد است كه -اين پژوهش مقدمه اي باشد براي بررسي چشم اندازهاي ديگر در زمينه وصيت نامه ها و گشودن دريچه اي به سوي تكامل اين موضوع در ادبيات فارسي:
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCTMH01-NCTMH01_271.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/8/30
تاریخ تغییر رکورد : 1395/10/20
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.