×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: طراحي و ساخت راه انداز بدون سنسور موتور رلوكتانس سوئيچي با ايزولاسيون كامل
پدیدآورندگان : رحمتي , عبدالرضا , 1339- (پديدآور)
محمد مهدي نظام آبادي (پديدآور)
عليرضا سيادتان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : قدرت
وضعیت نشر : شانزدهيمن كنفرانس مهندسي برق ايران
خلاصه : در اين مقاله، چگونگي طراحي و ساخت راه انداز بدون سنسور يك موتور رلوكتانس سوئيچي سه فاز 6/4 با بكارگيري پالس هاي تشخيص شرح داده شده است. موقعيت روتور با پردازش نتايج حاصل از تزريق پالس هايي با عرض كم به سيم پيچ فازها به دست مي آيد. در مرحله راه اندازي پالس هاي تشخيص به سيم پيچ هر سه فاز اعمال شده و مقايسه نتايج حاصله، فاز مناسب جهت تحريك را مشخص مي كند. پس از راه اندازي، اندازه گيري متوالي و پردازش جريان حاصل از اعمال پالس هاي تشخيص به يك فاز غير فعال، تعيين كننده زمان تحريك فاز بعدي است. راه انداز ساخته شده با اين تكنيك علاوه بر توانايي راه اندازي موتوذ از حالت الگوريتم كنترلي سبب شده است تا مدار راه انداز تا حد زيادي مستقل از موتور مورد آزمايش گردد. علاوه بر اين با وجود سيگنال هاي آنالوگ، مسير مشتركي ميان مدار قدرت و فرمان وجود ندارد. در پايان پالس هاي تحريك ساخته شده توسط سيستم كنترل بدون سنسور با سيگنال سنسورهاي تشخيص موقعيت نصب شده بر روي موتور مورد مقايسه قرار گرفت كه صحت عملكرد و دقت راه انداز ساخته شده را نشان داد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICEE16-ICEE16_492.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1386/12/6
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/18
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.