×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نكاح الكتابية
پدیدآورندگان : -1 سيد حسين بن محمد ابراهيم حسيني قزويني(1208) (پديدآور)
نوع : متن
جنس : نسخه خطی
زبان : عربي
صاحب محتوا :

مجمع ذخایر اسلامی (کدنا)

توصیفگر : فـقــــه
وضعیت نشر : از اوايل سده سيزدهم
مشخصات فیزیکی : 20×16
یادداشت : ,در اين رساله استدلالي پيرامون حكم ازدواج با اهل كتاب(يهود و نصاري و مجوس) طي يك مقدمه و پنج مسأله بحث شده و ازدواج با آنها را به ازدواج دائم يا منقطع صحيح نمي داند. اين رساله روز سه شنبه بيستم ماه شعبان 1170 از سواد به بياض نقل شده است. عناوين رساله چنين است: المقدمة: في أنواع الكفر و تعيين اهل الكتاب. المسألة الاولي: في حكم مناكحة سائر الكفار غير الفرق الثلاثة. المسألة الثانية: في حكم العقد الدائم علي الفرق الثلاثة. المسألة الثالثة: في حكم التمتع منهن. المسألة الرابعة: في و طي اهل الذمة بملك اليمين. المسألة الخامسة: في اسلام أحد الزوجين دون الاخر., خط نستعليق
شناسه : oai:zakhair.net/011894
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/5/31
تاریخ تغییر رکورد : 1389/5/31
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.