×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي وضعيت كالبدي بافت مركزي شهرها با استفاده ازAHP,GIS مطالعه موردي: منطقه ثامن شهرداري مشهد
پدیدآورندگان : محمد محمدزاده (پديدآور)
وحيد يوسف پورطرقي (پديدآور)
علي رضايي مقدم (پديدآور)
محمد پارسايي جم (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : پنجمين كنفرانس برنامه ريزي و مديريت شهري
خلاصه : درطي دهه هاي گذشته جمعيت كشوربه شدت افزايش يافته بطوريكه جمعيت 49ميليوني درسال 1365 به 70ميليون درسال 85 رسيده است اين افزايش جمعيت باعث گسترش رشدبي رويه كالبدي درشهرها و استقرار نامتعادل جمعيت درعرصه شهرها شده است نواحي مركزي شهرها نيز دراثرچنين تحولاتي و همچنين بي توجهي مديريت شهري ازاين امربي نصيب نمانده و دچارركود و فرسودگي فراواني شده اند شهرمشهد به عنوان دومين كلانشهر كشور مطرح بوده و هرساله ميليون ها زائر راهي اين شهرميشوند كه خيل عظيمي از آنها سعي دراسكان پيرامون حرم مطهر را دارند محدوده پيرامون حرم مطهر امام رضا ع به علت گذرزمان و دراثرتحولات گوناگون دچار ركود و فرسودگي فراواني شده است كه اين امر نيازي به نوسازي و بهسازي منطقه را ضروري مي نمايد برهمين اساس هدف ازپژوهش حاضر شناسايي نواحي مختلف اين بافت ازنظر اولويت درنوسازي و بهسازي با استفاده ازنرم افزار ARC GIS و مدل تحليلي سلسله مراتبي AHP درمحدوده موردنظر و ميزان تمايل به ماندگاري ساكنين دراثراجراي طرح مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-URBANPLANING05-URBANPLANING05_107.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/5/25
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/23
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.