×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بهينهسازي ضرايب كنترلكننده بدون حسگر سرعت موتور سنكرون مغناطيس دائم به كمك الگوريتم بهينهسازي اجتماع ذرات
پدیدآورندگان : آرمان مرادپور (پديدآور)
سجاد توحيدي (پديدآور)
آريا يونسي (پديدآور)
لقمان عبدي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس ملي فن آوري، انرژي و داده با رويكرد مهندسي برق و كامپيوتر
خلاصه : يك سيستم كنترلي مناسب علاوه بر دقت در كنترل، قابليت اطمينان بالا و استحكام در برابر تغييرات پارامترهاي ماشين، بايد داراي ساختار ساده اي باشد ، بهگونهاي كه در عمل با هزينه پايين پيادهسازي شود . هبه همين دليل كماكان از كنترل كنند هاي كاسكاد در صنايع مختلف به صورت گسترده استفاده ميشوداما مشكل اصلي در استفاده از اين نوع كنترلكننده ها، انتخاب ضرايب مناسب براي پارامترهاي كنترلي آنان است همچنين كنترل بدون حسگربه علت مزاياي ناشي از حذف حسگر از جمله كاهش هزين ها، افزايش قابليت اطمينان و كاهش پيچيدگي سيستم نسبت به ساير روشهاي مبتني بر حسگر، برتري دارد دراين مقاله از الگوريتم بهين سازي اجتماع ذرات براي تعيين بهينه پارامترهاي كنترلي در روش كنترل بدون حسگر مدل گسستهزمان موتور سنكرون مغناطيس دائم استفاده شده است. به منظور ارزيابي، عملكرد اين الگوريتم با روشهاي مرسوم تعيين ضرايب كنترلي، مقايسه شده است نتايج شبيه سازي عملكرد بهتر كنترلكننده پيشنهادي را در رديابي سرعت، پاسخ ديناميكي سريع تر ، ريپل گشتاور پايين تر و استحكام بالاتر در مقابل تغيير پارامترهاي ماشين نشان مي دهد به علاوه استفاده از مدل گسست زمان، سرعت پردازش سيستم را بالا برده و نيازي به مقداردهي اوليه براي انتگرالگيرها نيست
شناسه : oai:civilica.com/Paper-TEDECE01-TEDECE01_189.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/8/30
تاریخ تغییر رکورد : 1395/7/6
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.