×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: پاسخ به شبهات دانش نامه بريتانيكا مدخل قرآن با ترجمه و تحقيق از كتاب الشبهات المزعومه حول القرآن
پدیدآورندگان : الله نظر قلندرزهي جلال آبادي (پديدآور)
ولي الله حسومي (پديدآور)
حسين خاكپور (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش سراسري علمي پژوهشي شناخت اخلاق و آداب حسيني
خلاصه : دايره المعارف بريتانيكا مجموعه اي است كه توسط يك فرد اسكاتلندي به نام فرهنگ هنرها و علوم درسال 8671 تأليف شد و بعدها دايره المعارف بريتانيكا نام گرفت كه در واقع تنها يك دايره المعارف نيست بلكه يك نهادي فرهنگي است با قدمتي چندساله. نوشته ي حاضر به روش توصيفي تحليلي با رويكردي قرآني در پي پاسخ گويي به برخي از شبهات وارده در اين دانش نامه مي باشد، كه نويسنده ي كتابالشبهات المزعومه حول القرآن الكريم في دائرتي المعارف الاسلاميه و البريطانيه در نگارش كتاب خود به آن ها پرداخته و ايرادات و اشكالاتي را ذيل قرآن كريم و نقش جاودانه ي آن مطرح كرده است؛ و در انتها نتيجه مي گيرد كه كه همه ي شبهات نتيجه ي افكار پوچ و بي دليل نگارنده بوده كه هيچ گونه پشتوانه ي علمي ندارد، لذا ساحت قرآن كريم از تمام اين ها مبرا بوده، بلكه اندرون خود هزاران علم نهفته دارد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ANDISHEH01-ANDISHEH01_064.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/7/1
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/23
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.