×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: الگوي رشد پنجزاري ماهي باله نارنجي (Photopectoralis bindus) در سواحل استان هرمزگان
پدیدآورندگان : عبدالله ديرستاني (پديدآور)
محمدصادق علوي يگانه (پديدآور)
مجيد صادقي زاده (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : اولين همايش سراسري كشاورزي و منابع طبيعي پايدار
خلاصه : با هدف شناخت الگوي رشد در پاييز سال 1392، تعداد 95 نمونه از گونه پنجزاري باله نارنجي با نام علمي Photopectoralis bindus متعلق به خانواده پنجزاري ماهيان (Leiognathidae) از سه ايستگاه مختلف واقع در سواحل اتسان هرمزگان و با استفاده از صيد ترال جمع آوري گرديد. ميانگين طول كل و وزن نمونه ]ا به ترتيب 8/27±0/92 سانتيمتر و 8/94 گرم محاسبه شد، همچنين بيشترين مقادير طول و وزن مشاهده شده به ترتيب 11/23 سانتيمتر و 617/17گرم و كمترين مقادير طول و وزن مشاهده شده 733/6 سانتيمتر و 472/4 گرم ثبت شد. رابطه لگاريتمي طول با وزن براي مجموع نمونه ها معادل W=0/035+L2/607 محاسبه شد كه باتوجه به محدوده اطمينان 95% محاسبه شده، شيب خط (2/776- 2/438) و آزمون پائولي (3/8= t) الگوي رشد آلومتريك منفي برآورد گرديد، كه بيانگر نرخ بيشتر افزايش طول نسبت به افزايش وزن در اين گونه بود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NACONF01-NACONF01_0510.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/3/25
تاریخ تغییر رکورد : 1397/10/13
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.