×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي نقش منبت كاري تويسركان و ملاير در گردشگري و توسعه اقتصادي
پدیدآورندگان : نوشين سوري (پديدآور)
لاله خرازيان (پديدآور)
سارا پور عباسي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس تخصصي معماري و شهرسازي ايران
خلاصه : منبت به معني كنده كاري روي چوب مي باشد و كسي كه اين كار را انجام مي دهد به آن منبت كار مي گويند. چوب يكي از اولين موادي است كه به طور طبيعي و فراوان در دسترس بشر قرار دارد. نتايج پژوهش نشان داد كه چوب مناسب براي منبت گردو مي باشد.تويسركان و ملاير به دليل آب و هواي معتدل كوهستاني و شرايط جغرافيايي مناسب جايگاه رويش درخت گردو به شمار مي رود. درختان گردوي تويسركان علاوه، بر اينكه يا صادرات گردو موجب رونق اقتصادي شده اند، چوب آن نيز توانسته بادستان هنرمندان تويسركاني به يك قطب اقتصادي و گردشگري وفرهنگي مبدل شود. تويسركان و ملاير هم اكنون دو قطب ميل و منبت استيل كشور مي باشند. كه نقوش اين هنر وصنعت توانسته بيكاري را ازچهره آنها بزدايد. منبت درتويسركان بيشتر به سبك گل ريز و فرشي و به صورت سنتي ايراني و در ملاير به سبك فرنگي، ايتاليايي و كلاسيك كار مي شود. در حال حاضر نگارنده برآن است كه بررسي منبت كاري تويسركان و ملاير، نقش ان در گردشگري و توسعه اقتصادي بپردازد. و پيدايش ،پيشرفت و ماندگاري منبت در اين دوشهر را ذكر نمايد. اين مقاله حاصل پژوهشي است كه برپايه گردآوري اطلاعات تجربي و براساس مطالعات كتابخانه اي همراه با يادداشت برداري و مستند نگاري ميداني و روش شرح و بسط و تحليل داده ها به صورت توصيفي-تحليلي مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-AAUC01-AAUC01_084.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/10/14
تاریخ تغییر رکورد : 1396/3/20
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.