×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي نقش اموزش و پرورش در تثبيت حقوق شهروندي
پدیدآورندگان : محمدطاهر مطهري كلور (پديدآور)
ارش هاشم زاده علي اباد (پديدآور)
محمدرضا عطايي (پديدآور)
عباس نجفي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس بين المللي پژوهش هاي نوين در حوزه علوم تربيتي و روانشناسي و مطالعات اجتماعي ايران
خلاصه : يكي از وظايف نظام آموزش و پرورش انتقال ارزشها و فرهنگ از نسلي به نسل ديگر است. آموزش و پرورش از طريق انتقال مفاهيم اجتماعي به نسل جديد آنها را به حقوق خود و ديگران آشنا مي سازد و آنها را براي زندگي در جامعه اماده كرده و سعي دارد زمينه را براي ايجاد جامعه اي مناسب فراهم كند. اجتماعي كردن كودكان در مدارس از يك طرف بااستفاده از كتابهاي درسي صورت مي گيرد كه به مفاهيم اساسي كشور تاكيد مي كند و شناختي ازتاريخ مشترك وضعيت طبيعي كشور شكل حكومت و سياست جامعه به دانش آموزان مي دهد. و همچنين كتابهايي كه با تاكيد بر مفاهيم اجتماعي روابطمطلوب و الگوي مناسب رفتار اجتماعي به دانش آموزان عرضه مي دارد. از طرف ديگر دانش آموزان از طريق برخوردهاي اجتماعي كه با همسالان معلم ناظم و مدير در مدرسه دارند چگونگي رواب اجتماعي را فرا مي گيرند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ESCONF01-ESCONF01_058.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/6/16
تاریخ تغییر رکورد : 1396/3/28
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.