×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: استفاده از رويكرد تصميم گيري تلفيقي پراميتي فازي و برنامه ريزي خطي براي حل مسائل تصميم گيري گروهي در محيطي پويا-مطالعه موردي مساله انتخاب تأمين كنندگان
پدیدآورندگان : ميلاد ساماني پور (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : مهندسي صنايع
وضعیت نشر : ششمين همايش فرامنطقه اي پيشرفتهاي نوين در علوم مهندسي
خلاصه : امروزه از علم تصميم گيري چند معياره و رويكرد هاي پيرامون آن براي حل مسائل مختلف در طيف وسيعي از علوم بهره گرفته مي شود. اما اكثر اين رويكردها در محيطي ثابت و ايستا مورد استفاده قرار مي گيرند كه اين امر منتج به درنظر نگرفتن فاكتور زمان در محاسبات آنها گ شته است. لذا در اين تحقيق از يك طرف، با توجه به ماهيت فرآيند تصميم و وابسته بودن آن به فاكتور زمان و از طرفي ديگر با توجه به اينكه تصميم گيري در محيطي پويا تصويري شفاف تر از واقعيت را در مقايسه با محيطي ايستا به ما عرضه مي كند، از ساختاري نوين و انعطاف پذير در محيط پويا بهره گرفته شده است. رويه كار در اين تحقيق به دو بخش اصلي تقسيم مي شود: در بخش نخست براي ارزيابي و رتبه بندي تأمين كنندگان از رويكرد پراميتي در محيطي پويا، فازي و گروهي استفاده شده است. براي بهبود عملكرد رويكرد پراميتي و منطقي تر ك ردن فرآيند مقايسات، از پارامترهاي ارجحيت فازي بهره گرفته شده است. در بخش دوم براي احتساب محدوديت هاي تأمين كنندگان و بدست آوردن مقدار بهينه خريد از هر يك از اين تأمين كنندگان از برنامه ريزي خطي بهره گرفته شده است. در انتها به بررسي يك مطالعه موردي در شركت ساپكو پرداخته شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-AIHE06-AIHE06_275.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/4/31
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.