×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: گردشگري روستايي-درآمد روستايي
پدیدآورندگان : هاجر غفوري (پديدآور)
بهزاد نيك پور (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش ملي گردشگري، سرمايه هاي ملي و چشم انداز آينده
خلاصه : در قرن 21 نياز به صنعت توريسم بيش از پيش احساس مي شود. صنعتي كه به عنوان گسترده ترين صنعت خدماتي و سومين صنعت پردرآمد در جهان محسوب مي شود. صنعتي كه تمام دولت ها را بر آن داشته تا براي جذب گردشگر سرمايه هاي كلان را به كار گيرند تا به هدف خود يعني توسعه پايدار دست يابند. سودآوري در اين صنعت چنان است كه مي توان كشوري را در بعدهاي گوناگون متحول كرد. امروز دولتها دريافتند كه براي توسعه اي پايدار و رشد اقتصادي كلان بايد كانون توجه و تمركز را بر اين صنعت معطوف سازنند. توريسم داراي اشكال گوناگون و متنوعي است، يكي از انواع مختلف توريسم، توريسم يا گردشگري روستايي است. با توجه به پتانسيل هاي بالا و جاذبه هاي فراوان روستاها اگر اين صنعت ( توريسم ) به جايگاه واقعي خود برسد و به چشم منبع درآمدي براي دولت ها و روستائيان به آن نگريسته شود، ديري نمي پايد كه شاهد پيشرفت هاي چشمگيري در كشورهاي جهان سومي و درحال توسعه به خصوص در روستاها خواهيم بود. اما متأسفانه در جوامع مزبور كه ايران نيز در ميان آنها قرار دارد، به اين مقوله توجهي نمي شود. شايديكي از مهمترين دلايل عدم توجه به توريسم روستايي، ضعف مديريتي و برنامه ريزي نادرست باشد به طوريكه مديران در انتخاب پروژه هاي مناسب گردشگري دقت لازم را به عمل نياورده و بدون توجه به آثار آن راه توسعه اين صنعت راگرفته اند.در صورتي كه با مديريت صحيح ميتوان با انجام برنامه هاي خاص ( از قبيل ايجاد بازارهاي محلي )، ايجاد مهمانسراهاي محلي و ... از اين صنعت به عنوان منبع درآمد براي روستائيان كم درآمد استفاده نمود.اين مقاله براي يافتن مشكلات اين صنعت ويافتن راه حل آن تدوين شده است مقاله حاضر از نوع توصيفي -كتابخانه اي بوده و سعي شده از كليه منابع موجود كتابخانه اي و اينترنتي كه به درك بهتر مسئله كمك مي كند استفاده گردد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-TNCF01-TNCF01_198.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/10/12
تاریخ تغییر رکورد : 1395/8/19
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.