×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: چالش هاي ناشي از جهاني شدن بر آموزش و پرورش
پدیدآورندگان : محمد قنبري طلب (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين همايش علمي پژوهشي علوم تربيتي و روانشناسي آسيب هاي اجتماعي و فرهنگي ايران
خلاصه : آموزش و پرورش از مهمترين نهادهاي جامعه در گذر تحول خود در طي جهاني شدن دچار چالش هايي شده است. اينچالش ها عبارتنداز: پيشرفتهاي تكنولوژيكي وعلمي، دگرگونيهاي دنياي كار و اشتغال، نابرابرهاي اجتماعي، توسعهدموكراسي و حقوق بشر، افزايش ارتباطات بينفرهنگي، تجديد نظر در ارزشهاي اخلاقي و معنوي ،آموزش براي زمان عدمقطعيت فقدان بهره گيري از آراء نظريه پردازان تربيتي در برنامه ريزي و اصلاح آموزش و پرورش، عدم توجه به برنامههاياصلاحي آموزش و پرورش از قاعده به سوي رأس هرم آموزشي، عوارض ناشي از فقدان وحدت نظر و عمل در ميانمسئولان اجرايي طرح هاي اصلاحي آموزش و پرورش، فقدان توجه به پژوهش هاي تربيتي در اصلاحات و برنامه ريزيآموزشي، مسائل ناشي از اداره امور آموزشي به شيوه ي متمركز، مسائل موجود در مراكز آموزش فني حرفه اي و كاردانش،ضعف فرهنگ مشاركت، مهمترين مانع در راه توسعه برنامه هاي اصلاحي آموزش و پرورش، ضعف فرهنگ برنامه ريزي وارزيابي و فقدان ضمانت هاي قانوني و مالي در اجراي برنامه هاي اصلاحي آموزش و پرورش است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-PSCONF02-PSCONF02_067.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/10/30
تاریخ تغییر رکورد : 1394/10/30
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.