×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي برنامه درسي در اموزش عالي با رويكرد هاي محلي و جهاني
پدیدآورندگان : زهرا سادات موسوي (پديدآور)
سيداميرحسين كشيكيان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس بين المللي روانشناسي، علوم تربيتي و سبك زندگي
خلاصه : امروزه جهاني شدن بهعنوان يك پارادايم اصلي در دوران حاضر، همه شئون زندگي بشر را دستخوش تغيير كرده است. درهم تنيدگي اقتصادهاي جهان، تسلط سازمانهاي فراملي بر آنها، شتاب فزاينده تحولات، راه را براي فعاليت شبكه هايفراملي در همه عصرها فراهم كرده است. اديگر هويت انسانها تحت تأثير يك جامعه و يا يك ساختار اجتماعي ثابت قرارندارد، بلكه از يك هويت اجتماعي در عرصه بين المللي متأثر مي شود و بسياري از نويسندگان ويژگي هاي اصلي جهانيشدن را در مفاهيمي چون ظهور دهكده الكترونيك جهاني، انقلاب اطلاعاتي، فشردگي زمان و مكان، گسترش جهانيآگاهي، كم رنگ شدن مرزهاي جغرافيايي خلاصه نموده اند. با اين حال، با حركت شتابان اين فرايند، جايگاه كشورها درساختار علمي، سياسي، اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي جهان در حال تعريف مجدد مي باشد. آنچه مسلم است فرايند جهانيشدن، نظام اجتماعي ما را بهويژه از نظر آموزش و پرورش و بويژه آموزش عالي تحت تأثير قرار داده است. در اين مقالهضمن ارايه مفاهيمي از آموزش، برنامه درسي و جهاني شدن، به بررسي نقش آن در آموزش عالي، با رويكرد جهاني مي پردازيم.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICPE02-ICPE02_522.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/6/16
تاریخ تغییر رکورد : 1396/11/22
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.