×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اصلاح مقادير بارش و توزيع مكاني آنها براي دوره بازگشت هاي مختلف با استفاده از روشه اي آماري و زمين آمار
پدیدآورندگان : احمد طاهرشمسي (پديدآور)
البرز مليحي (پديدآور)
كوروش نصرتي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس ملي هيدرولوژي ايران
خلاصه : در مطالعات سيلاب برآوردهاي آماري از ميزان اهميت ويژه اي برخوردار است. روش هاي آماري از قديم مورد توجه محققان بوده و شيوه هاي بسياري در اين رابطه بسط و گسترش پيداكرده است. پيشرفت تكنولوژي و تسهيل فرآيند هاي محاسباتي موجب سهولت پيدا كردن اين دست مطالعات گشته است. در اين تحقيق سعي بر به دست آوردن مقادير بارش در ايستگاه هاي حوضه آبريز كن براي تناوب هاي مختلف بود كه پيش درآمد مطالعه مدل توزيعي سيل در اين منطقه است. پس از برآورد مقادير بارش در ايستگاه ها با روش هاي آماري، اقدام به درون يابي و توزيع بارش بر سطح حوضه آبريز با استفاده از مدل هاي زمين آمار مانند كريجينگ و روش معكوس فاصله نموديم و نتايج روش ها را با هم مقايسه كرديم. در انتها با استفاده از مدل مناسب درون ياب و ويژگي هاي آماري داده ها، سعي در اصلاح مقادير به دست آمده براي دوره زماني هاي متفاوت در ايستگاه ها كرديم تا وقوع همزمان آنها با توجه به ويژگي هاي زمين آماري حوضه منطقي تر گردد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-WRRC02-WRRC02_291.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/7/29
تاریخ تغییر رکورد : 1396/10/30
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.