×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي و تبيين جايگاه فقهي و حقوقي معاطات[منبع الكترونيكي]
پدیدآورندگان : تدوين باقر سيدجوادي؛ استاد راهنما: محمود ناطقي (پديدآور)
نوع : تصوير
جنس : پايان نامه
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی

توصیفگر : معاملات (فقه)
رده بندی : ۲۹۷‎ /۳۷۲ س‏‎۹۱۲‎ب‏-DDC
وضعیت نشر : مشهد : سازمنان كتابخانه ها، موزه ها و مركز اسناد آستان قدس رضوي ، 1390
مشخصات فیزیکی : دفاع پایان نامه: کارشناسي ارشد (سطح سوم علوم حوزوي "کفايتين" )(کميته ارزشيابي تحصيلات حوزوي خراسان)
خلاصه : فصل اول مروري اجمالي بر بحث معاطات است که گذري بر تاريخچه بحث معاطات دارد و ضرورت بحث و بررسي درباره معاطات و نمونه هاي عيني و رايج معامله معاطاتي و چکيده‌اي از آراي فقها درباره معاطات آورده شده است. فصل دوم مفاهيم و موضوعهاي مرتبط با بحث معاطات که عبارتست از تعريف عقد، عقد و عهد و عقد التزام، شروط عقد، تتم عقد، تعريف بيع، اباحه تصرف را بحث نموده است. در فصل سوم و چهارم و تعريف معاطات، تقسيمات معاطات، محل نزاع فقها در معاطات، و آراي فقهي و حقوقي درباره معاطات درآورده است. فصل پنجم ادله که عبارت از ادله ارائه شده در صحت معاطات، لزوم معاطات عدم صحت معاطات و اقوال مشهور و اصلح است. فصل ششم اختصاص به احکام معاطات دارد. از امتيازات اين پژوهش طرح آراء و نظريات علما بطور شفاف و جداگانه و عدم درج آن در لابه لاي پيچ و خم هاي تنگ و ترش استدلالهاست.
شناسه : oai:aqlibrary.com/39303
شرایط دسترسی : سازمان کتابخانه ها،موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/8/1
تاریخ تغییر رکورد : 1390/8/5
ملحقات : ملزومات سیستم: ویندوز 98+ ؛ با پشتیبانی متون عربی؛ IE6+ شیوه دسترسی: شبکه جهانی ‎۲۶۵ ص. کتابنامه: ص. ۲۵۷ - ‎۲۶۵؛ همچنين بصورت زيرنويس 1390/07/30
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.