×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي استارت يك موتور خود راه انداز سوخت مايع با كمك شبيه سازي ديناميكي
پدیدآورندگان : محمدرضا ترنجيان (پديدآور)
داود رمش (پديدآور)
اسماعيل وليزاده (پديدآور)
حسن كريمي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس انجمن پيشرانش هوافضايي ايران
خلاصه : در تحقيق حاضر، با مدلسازي ديناميكي پيشران ها در مسيرهاي عبور از مخازن تا محفظه رانش موتور سيكل باز F-1 (با در نظر گرفتن تراكم پذيري سيال در مسير)، لحظه شروع به كار موتور مرحله اول سامانه ماه نورد Saturn V، را به كمك نرم افزار سيمولينك شبيه سازي نموده، به بررسي عملكرد راه اندازي توربين و توربوپمپ ها به روش Self starting، (خود راه انداز)، در يك موتور سوخت مايع، پرداخته مي شود. پارامترهاي ديناميكي دبي و فشار و .... در طول رژيم شروع به كار موتور، با داده هاي تست موتور، صحه گذاري شده و اثرات آنها روي نحوه راه اندازي موتور و ساير پارامترها بررسي مي گردد. در ضمن علاوه بر امكان بررسي تغييرات پارامترهاي عملكردي موتور، مشاهده مي گردد كه استفاده از روش مطرح شده در اين پژوهش نتايج مناسبي را جهت مدلسازي و شبيه سازي رفتار موتور سوخت مايع در شرايط مختلف كاري (مانند وجود نشتي مسير با مدل كردن آن در برنامه شبيه سازي) ارائه مي دهد و به اين ترتيب مي توان انجام تستهاي گرم پر هزينه را به حداقل رساند. در نهايت نتايج نشانگر لختي سيستم و زمان بالاي راه اندازي موتور، نسبت به موتورهاي داراي راه انداز، مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-IRANAPA01-IRANAPA01_011.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/4/9
تاریخ تغییر رکورد : 1392/4/9
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.