×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تحليل موتور سنكرون آهنرباي دائم خطي مبتني بر روش اجزاي محدود با رويكرد كاهش نيروي بازدارنده
پدیدآورندگان : سجاد ملكي ورنامخواستي (پديدآور)
عارف درودي (پديدآور)
مهرداد مرادي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : سومين كنفرانس ملي و اولين كنفرانس بين المللي پژوهش هايي كاربردي در مهندسي برق، مكانيك و مكاترونيك
خلاصه : موتورهاي سنكرون آهنرباي دائم خطي به دليل داشتن چگالي نيرو و راندمان زياد و عملكرد ديناميكي مناسب از اهميت و جايگاه ويژهاي برخوردارند. اما مشكل اصلي اين موتورها ريپل نيروي زياد ميباشد،كه اين موتورها را براي كاربردهايي با دقت بالا نامناسب مي كند، ريپل نيروي زياد متاثر از متغيرهاي هندسي موتور مانند ساختار موتور، عرض، ارتفاع و شكل آهنربا مي باشد. در اين مقاله با استفاده از نيمه بسته كردن شيارها و استفاده از يك لايه آلومينيومي بر روي آهنرباها كاهش نيروي بازدارنده و بهبود در عملكرد موتور سنكرون آهنرباي دائم خطي مورد بررسي قرار مي گيرد. كه در نتيجه روش پيشنهادي موجب كاهش ريپل نيروي وارده بر قسمت متحرك مي شود. براي راستيآزمايي روش پيشنهادي از تحليل اجزاي محدود ( FEM ) يك نمونه موتور سنكرون آهنرباي دائم خطي شياردار با اوليه كوتاه در نرم افزار MaxWell استفاده شده است كه موثر بودن روش پيشنهادي را در بهبود عملكرد اين موتور نشان مي دهد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ELEMECHCONF03-ELEMECHCONF03_1064.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/5/9
تاریخ تغییر رکورد : 1396/3/22
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.