×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مطالعه تجربي اثر سرعت بر بازدهتنفسي و مشخصه هاي عملكردي موتور اشتعال جرقه اي تك سيلندر پژوهشي
پدیدآورندگان : ابراهيم عبدي اقدم (پديدآور)
سيد اسماعيل حسيني پشته (پديدآور)
جواد جاويدان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : هشتمين همايش موتورهاي درونسوز
خلاصه : پژوهش حاضر به مطالعه ي تجربي اثر متقابل سرعت، نسبت هم ارزي و وضعيت دريچه گاز بر بازده تنفسي يك موتور تك سيلندر مي پردازد. بر اساس يافته هاي اين تحقيق به ازاي نسبت هاي هم ارزي مختلف (85/0-00/1) با تغيير سرعت موتور در بازه 1800 تا 2400 دور بر دقيقه در شرايط كاملا باز دريچه گاز بازده تنفسي بين 17/10% تا 35/11% افت داشته است. مطالعات اين نتيجه را نشان مي دهد كه در نسبت هم ارزي 85/0 كمترين افت بازده تنفسي را به ازاي افزايش سرعت موتور داريم در حالي كه بيشترين افت بازده تنفسي در نسبت هم ارزي 95/0 نسبت به افزايش سرعت موتور رخ داده است. بررسي ديگري كه بر روي مصرف ويژه سوخت ترمزي در سرعت 2100 و شرايط كاملا باز دريچه گاز انجام گرفت نشان مي دهد؛ به ازاي افزايش 4/0% توان خروجي از حالت مخلوط رقيق 95/0 به مخلوط استوكيومتري، مصرف ويژه سوخت ترمزي 6/4% افزايش مي يابد. همين بررسي در سرعت 1800 بيان مي كند كه با غني تر شدن مخلوط ورودي توان خروجي به ميزان 5/1% كاهش مي يابد. در اين مطالعه همچنين اثر وضعيت دريچه گاز بر روي بازده تنفسي نيز در سرعت 1800 مورد بررسي قرار گرفت كه در قالب نمودارهاي ارائه گرديده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICICE08-ICICE08_053.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/3/11
تاریخ تغییر رکورد : 1393/5/20
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.