×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اثرات تنش هاي محيطي بر گياهان زراعي
پدیدآورندگان : ناهيد مصلحي بجستاني (پديدآور)
محمدرضا داعي بجستاني (پديدآور)
نسرين مصلحي بجستاني (پديدآور)
مهرداد لاهوتي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس ملي راهكارهاي دستيابي به توسعه پايدار
خلاصه : يك عنصر Crضروري براي متابوليسم ليپيد وكربوهيدرات در بدن انسان شناخته شده ولي ضرورت آن براي رشد طبيعي گياهان هنوز به اثبات نرسيده استCr به عنوان يك عنصر سنگين بر برخي فرآيند هاي متابوليكي و فيزيولوژيكي گياه اثر مي گذارد. درتحقيق حاضر نشاءهاي سيب زميني با غلظت هاي مختلف 1 ، 2، 3، 4، 5 ، 7/5 ، 12/5 و 10 mgL -1 Cr3+تيمار شدند و پس از 6 هفته تاثير غلظت هاي مختلف يون مزبور بر رشد و ميزان قندهاي محلول ريشه و بخش هوايي بررسي شد. تحليل آماري داده ها و مقايسه ميانگين ها در سطحp{0/05انجام شد. نتايج نشان داد كه در تيمارCr3+كاهش وزن تر بخش هوايي و ريشه درتيمارهاي+mgL-1 Cr2در مقايسه با شاهد معني دار بود.كاهش وزن خشك ريشه و بخش هوايي نيز در تيمارهاي 4mgL-1 Cr3+≤مشهود بود.كاهش طول ريشه در تيمارهايmgL-1 Cr3+وكاهش طول بخش هوايي و تعداد برگها در تيمارهاي-1 Cr3+mgL1معني دار بود. ميزان قندهاي محلول ريشه و بخش هوايي نيز در تيمارهاي + 3mgL-1 Cr5روند افزايشي داشت و درتيمارهايmgL-1 Cr3+10-1نسبت به گياه شاهد معني دار بود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-SDCONF01-SDCONF01_1983.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/2/28
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.