×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارزيابي اقتصادي تأثير اعتبارات ترويج بر پايداري عملكرد گندم و كلزادر شهرستان پارس آباد
پدیدآورندگان : وحيد اشرفي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : اولين همايش ملي كشاورزي پايدار و توليد محصول سالم
خلاصه : اين مقاله به ارزيابي اقتصادي تأثير اعتبارات پروژه ها و هزينه هاي پرسنلي ترويج بر افزايش عملكرد دو محصول عمده و راهبري كشور ، يعني گندم و كلزا ، در سالهاي85-76 در منطقه پارس اباد مغان است..در اين تحقيق داده ها شامل3 بخش تحليل توصيفي و روابط همبشتگي وتحليل رگرسيون قرار گرفتند. در تحليل رگرسيون ، متغير اعتبارات پروژه ها و هزينه پرسنلي ترويجبا عنوان متغير مستقل ،و متغيرهايعملكرد گندم و عملكرد كلزا به عنوان متغيرهاي وابسته به ترتيب در دو معادله جداگانه وارد تحليل شدند.و با توجه به معني دار بودن مقدار (F (P=0/0000 در هر دو معادله ، و نيز با عنايت به مقدار بالايR 2 مي توان نتيجه گرفت كه اعتبارات ترويج ، نقش مهمي در افزايش يا كاهش عملكرد اين دو محصول دارد. مي توان نتيجه گرفت كه تأثير ترويج در افزايش عملكرد گندم بيشتر از كلزا بوده و قادر به توضيح 91 درصد از تغييرات عملكرد اين محصول مي باشد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-SACP01-SACP01_304.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/10/6
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/20
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.