×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مطالعه اثر كشت توأم بساك و تخمدان بر رويان زايي گامتي در كشت بساك هندوانه
پدیدآورندگان : مهسا دربندي (پديدآور)
يونس حميدوند (پديدآور)
محمدرضا عبداللهي (پديدآور)
سيدسعيد موسوي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنگره بين المللي و سيزدهمين كنگره ژنتيك ايران
خلاصه : كشت توام بساك و تخمدان، يك روش مؤثر در بهبود ميزان القاء رويان در بسياري از گونه هاي گياهي است. در اين پژوهش، اثر كشت توام بساك هندوانه و تخمدان گندم، بر ميزان كالوس زايي و رويان زايي گامتي در كشت بساك گياه هندوانه مورد بررسي قرار گرفت. اين آزمايش، به صورت طرح كاملاً تصادفي در 3 تكرار انجام شد. تيمارهاي استفاده شده در اين آزمايش شامل محيط كشتMSجامد (غني شده با 3% ساكاروز و6/7گرم در ليتر آگار و 2 ميليگرم بر ليتر توفوردي و 1 ميليگرم بر ليتر بنزيل آمينوپورين) بدون تخمدان، محيط كشتMSمايع بدون تخمدان، محيط كشتMSمايع حاوي 5 تخمدان و محيط كشتMSمايع حاوي 10 تخمدان بودند. نتايج آزمايشات انجام شده نشان داد كه اختلاف معني داري بين تيمارهاي مورد استفاده در كشت توام بساك هندوانه و تخمدان گندم، از لحاظ ميزان كالوس زايي و رويان زايي گامتي وجود دارد. به طوري كه بيشترين درصد كالوس زايي و رويان زايي گامتي و همچنين بيشترين ميانگين تعداد رويان به ازاي هر بساك، هر كالوس و هر كالوس رويان زا در محيط كشتMSمايع حاوي 10 تخمدان مشاهده شد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CIGS13-CIGS13_0378.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/11/7
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.