×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: صحائف اللطائف
پدیدآورندگان : -1 محمد مقيم قريشي سهارنپوري متخلص به مقيم ( ق 13 ) (پديدآور)
نوع : متن
جنس : نسخه خطی
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مجمع ذخایر اسلامی (کدنا)

توصیفگر : نامه نگاري
وضعیت نشر :
مشخصات فیزیکی : 0
یادداشت : ,منشئات و نامه هائي را كه مؤلف در اوقات مختلف به نگارش درآورده بود ، يكجا فراهم آورده است . سپس از شيخ علي محمد انصاري ـ كه علاوه بر پيوند خواهر زادگي شاگردي او را نيز داشته ـ نام مي برد كه از وي خواسته تا رقعاتي كه به احباب سهارنپور و غيره نوشته را در مجموعه اي گرد آورد . اين مجموعه داراي ديباچه ها و منشئات و نامه هاي ادبي است آميخته به نظم كه از آن ميان مي توان به عناوين ذيل اشاره نمود : ديباچه رساله حكايات شيرين از تأليفات نگارنده ، جزئي از حسب و نسب و اوضاع روزگار ، در بيان دار كشيدن نواب شمس الدين بهادر خلف نواب احمد ، در بيان فساد انگيزي افواج سركار كمپاني انگريزها ، مدح اسدالله ممتاز الملك وزير جنگ والي چهچر ، تهنيت مهاراجه تيگانهال سنگه ، نامه به نواب غلام حسين خان ، راجه گرم سنگه والي يتياله ، راجه جيت سنگه والي لاوده ، شوقي رام والي چهچر و . . و نامه اي در جواب تعبير خواب كه احباب وطن به مقتضاي ظرافت نوشته بودند ., خط نستعليق هندي,فهرست مشترك 5/412 ، فهرست كتابخانه گنج بخش ، منزوي 3/1269 كتابخانه گنج بخش ـ پاكستان 7419
شناسه : oai:zakhair.net/067087
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/5/31
تاریخ تغییر رکورد : 1389/5/31
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.