×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ديناميك(ويرايش چهارم)
پدیدآورندگان : جيمز ال. مريام (پديدآور)
ال.جي. كريگ (پديدآور)
مجيد ملكان (مترجم)
هاله واحدي (مترجم)
عبدالمجيد رضايي (مترجم)
محمد قوامي (مترجم)
كامران سپانلو (مترجم)
محمدرضا افضلي (ویراستار)
نوع : متن
جنس : کتاب
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مرکز نشر دانشگاهی

وضعیت نشر : مركز نشر دانشگاهي ، چاپ دوم-1394
مشخصات فیزیکی : رحلی
فهرست مطالب : كتاب اول دینامیك ذره ها, , آشنایی با دینامیك, , سینماتیك ذره ها, , سینتیك ذره ها, , الف. نیرو جرم و شتاب, , ب. كار و انرژی, , ج. ضربه و اندازه حركت, , د. كاربردهای ویژه, , سینتیك سیستمهای ذره ها, , كتاب دومدینامیك اجسام صلب, , سینماتیك صفحه ای اجسام صلب, , سینتیك صفحه ای اجسام صلب, , الف. نیرو جرم و شتاب, , ب.كار و انرژی, , ج. ضربه و اندازه حركت, , آشنایی با دینامیك سه بعدی اجسام صلب, , الف. سینماتیك, , ب.سینتیك, , ارتعاش و پاسخ زمانی
یادداشت :
بعید است كسی با استاتیك و دینامیك سروكار داشته باشد و دكتر جیمز مریام را نشناسد. بدون شك تاثیر او در تدریس این دروس طی سی سال گذشته از هر شخص دیگری بیشتر بوده است. او مبدع كتابهای درسی در این موضوعات بود. ویژگی كتابهای او سازمان منطقی، سادگی منت، مناسب بودن آن برای دانشجویان دوره لیسانس و دربرداشتن مثالهای مهیجی از مسائل مهندسی در زندگی حقیقی همراه با تصویرهای جالب است. كتابهای او در استاتیك و دینامیك الگوی این كتابها از دهه 1950 به بعد است. ویرایش چهارم كتاب دینامیك به لحاظ متن اصلی با سه ویرایش قبلی تفاوت ندارد. تنها مسائل ویرایش چهارم تغییر كرده است. مركز نشر دانشگاهی نیز تصمیم گرفت تنها مسائل اضافه شده در ویرایش چهارم را ترجمه كند و در انتها به صورت پیوست بیاورد و به این ترتیب خواننده فارسی زبان ضمن در اختیار داشتن مسائل ویرایشهای قبلی مسائل ویرایش چهارم را نیز در دست دارد.
شناسه : oai:iup.ir/93
تاریخ ایجاد رکورد : 1388/9/25
تاریخ تغییر رکورد : 1394/6/2
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.