×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مدل فراگير تعيين شدت اثر عوامل دخيل بر انگيزش كاركنان
پدیدآورندگان : مريم شالباف (پديدآور)
شفيعا , محمدعلي , 1329- (پديدآور)
محمد نامور (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : مديريت منابع انساني
وضعیت نشر : ششمين كنفرانس بين المللي مديريت
خلاصه : تا كنون باي شناسايي عوامل موثر بر انگيزش كاركنان مطالعات عديده اي در فضاهاي كاري مختلف انجام شده است. غالبا نتايج آنان كلي و گاها يكسويه بوده است. ميزان تاثير هريك از عوامل بسته به ساختار و شرايط سازمانهاي مختلف تفاوت هايي نشان داده است. اولويت بندي دقيق تر عوامل و ميزان تاثير آنان از طريق انطباق نظريه ها و نتايج تحقيقات صورت گرفته با شرايط هر سازمان، فضايي مطالعاتي را تصوير مي كند. تلاشهاي مطالعاتي ويژه اي براي بررسي نظام مند اين مهم در شركت نفت فلات قاره ايران در سال 87-1386 سامان داده شد تا بررسي شود، هر يك از مهم ترين عوامل شناسايي شده دخيل، همچون ميزان حقوق و دستمزد، روابط كاري خوب، اختيارات شغلي، شرايط كار، ميزان آسايش و رفاه، نحوه سرپرتي ارزشيابي عملكرد كاركنان و ماهيت شغلي چه شدت اثري در برانختيگن كاركنان دارند. دراين تحقيق مشخص شد كه از نظر كاركنان شركت مذكور، روابط كاري خوب با ميانگين 9.223 از 10، شرايط كاري با 8.882،ارزشيابي عملكرد با 8.869، اختيارات شغلي با 8.848، نحوه سرپرستي با 8.729، ميزان آسايش و رفاه ا 8.620، ماهيت شغلي با 8.460 در نهايت حقوق و دستمزد با 7.284 به ترتيب مهمترين عوامل بر انگيزش كاركنان مي باشد. همچنين معادله تعيين كننده ارتياط تنگاتنگ بين عناصر بيان كننده مدل ذيربط شناسايي و اعتبار بخشي شده است: انگيزش=(ارزشيابي عملكرد) 0.189 +(ماهيت شغلي) 0.362 +(ميزان آسايش و رفاه) 0.228 +(نحوه سرپرستي) 0.230
شناسه : oai:civilica.com/Paper-IRIMC06-IRIMC06_138.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1387/11/7
تاریخ تغییر رکورد : 1394/7/27
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.