×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اهميت تاريخ شفاهي در پژوهشهاي منطقه اي (پيش درآمدي بر تأسيس مركز تاريخ شفاهي خليج فارس )
پدیدآورندگان : ابوالفضل حسن آبادي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش بين المللي خليج فارس
خلاصه : تاريخ شفاهي به عنوان يك روش تحقيق با ارزش در حوزه جمع آوري و مستند سازي اطلاعات شفاهي در حوزه يك منطقه جغرافيايي ، مورد توجه حوزه هاي مختلف پژوهشي قرار گرفته است. در اين مقاله ضمن پرداختن به اهميت تاريخ شفاهي و جايگاه آن در انجام پژوهشهاي تاريخ محلي به وجوه اهميت اطلاعاتي كه مي توان در ذيل پژوهشهاي منطقه اي جمع آوري نمود مانند آداب ورسوم ، قوميت ها و گروههاي نژادي و مهاجران پرداخته و در انتها با استفاده از مباحث انجام شده به اهميت تأسيس مركز تاريخ شفاهي خليج فارس مي پردازيم و مسائلي كه در زمينه آن مطرح مي باشد را به طور اختصار توضيح خواهيم داد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICPERSIANGOLF01-ICPERSIANGOLF01_008.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/6/22
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/6
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.