×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تاثيرفرهنگ سازماني برتفكراستراتژيك سازمانها (مورد مطالعه موسسه اموزش عالي آزاد ماهان)
پدیدآورندگان : نيلوفر شريف رضويان (پديدآور)
اميربابك مرجاني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : چهارمين كنفرانس بين المللي اقتصاد در شرايط تحريم
خلاصه : از انجا كه فرهنگ سازماني از جمله اركان مهم در سازمان به شمار مي آيد ,بر اركان ديگر هم تاثير گذاري دارد. همچنين شناسايي فرهنگ سازماني در هر سازمان مي تواند علاوه بر كمك در رفتارهاي انگيزشي نوعي مزييت رقابتي هم به شمار آيد چراكه با اين شناخت مي توان بهره مندي بهتري از منابع سازماني داشته باشيم و در موارد مهم وتصميم گيري ها از اين شناخت استفاده مفيد ببريم . در اين پژوهش به بررسي رابطه بين فرهنگ سازماني و تفكر استراتژيك كه خود نيز از جمله موارد اهم در سازمان است در موسسه آموزش عالي آزاد ماهان پرداخته ايم و با به كار گيري مدل دنيسون براي فرهنگ سازماني و ليدكا براي تفكر سازماني با استفاده از پرسشنامه هاي استاندارد مرتبط با هردو مدل در جامعه اماري اين پژوهش شامل كه 132 نفر بود اين رابطه مندي رابا استفاده از آمار توصيفي و استنباطي و با بهره گيري از آزمون هايي همچون همبستگي و رگرسيون در موسسه اموزش عالي آزاد ماهان به اثبات رسانديم . و ثابت كرديم كه هر چهار بعد مدل دنيسون كه شامل انطباق پذيري,مشاركت,ماموريت,تداوم مي باشد روي بر تفكر استراتزيك در اين موسسه آموزشي تاثير گذار است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-IECEUS04-IECEUS04_002.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/10/22
تاریخ تغییر رکورد : 1396/10/22
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.