×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: معماري پايدار
پدیدآورندگان : صديقه مظفري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش ملي معماري شهرسازي عمران و گردشگري توسعه پايدار شهري
خلاصه : با انقلاب صنعتي و پيشرفت هاي فني در عرصه معماري،معماري بومي كه در اقصي نقاط دنيا با توجه به طبيعت ومحيط پيرامون خود شكل ميگرفت به دست فراموشي سپرده شد. معماري مدرن نيز كه زاده اين تحولات بود به طور كلبستر شكل گيري معماري را ناديده گرفت. پيشرفت هاي عظيم تكنولوژي استخراج نفت و ساير ذخاير زيرزميني نيز استفاده هرچه بيشتره اين منابع تجديد ناپذير را فراهم آورد و لذا با وجود منابع سوختي فراواني كه در دسترس بودتامين نيازهاي گرمايشي به راحتي ميسر شد. از آنجا كه بر طبق آمار 50 % ذخاير سوختي در ساختمانها مصرف ميشود لذا جستجوي راه حل اساسي براي اين معضل بديهي مينمايد. امروزه دخل و تصرف بي رويه انسان در محيط پيرامون،بحران انرژي، آلودگي هاي زيست محيطي و آگاهي از اينكه فعاليت هاي مربوط به ساخت و ساز ساختمانها نقش عمدهاي در مصرف سوخت هاي فسيلي و توليد گازهاي آلاينده دارند، معماري را با چالش بزرگي مواجه كرده است كه در اين راستا توجه به راهكار هاي زيست محيطي و بكارگيري انرژي هاي پايدار در طراحي معماري به عنوان يكي از راهكارهايموثر جهت عبور از اين بحران مورد تاكيد قرار مي گيرد. از اين رو در نوشتار حاضر نقش استفاده از انرژي هاي تجديدپذير در بهينه سازي مصرف انرزي بررسي ميشود و ضرورت استفاده از انرژي هاي تجديد پذير در معماري پايدار موردبررسي قرار ميگيرد. با توجه به چالش هاي جاري در مورد توسعه پايدار و تنوع اقليمي در ايران ميتوان از اكثر اين راه هادر جاي جايه اين كشور استفاده كرد. لذا هدف از انجام اين تحقيق ارايه راه كارهاي متنوع استفاده از انرژي هاي تجديد پذير در آب و هواهاي گوناگون و مواد بازيافتي ميباشد تا بتوانيم از انرژي هاي فسيلي كمتر براي ايجاد گرمايش و سرمايش استفاده كنيم.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-AUCETSUD01-AUCETSUD01_044.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/9/8
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/8
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.