×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي بكارگيري سازه هاي گل فشرده مسله در ساختمان هاي روستايي ايران مطالعه موردي : خانه هاي روستايي شمال ايران
پدیدآورندگان : اوه سميعي (پديدآور)
فرزانه خيرالدين (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : سومين كنفرانس ملي مصالح و سازه هاي نوين در مهندسي عمران
خلاصه : سلسله هاي اخير كشور ايران نشان مي دهد بسياري از ساختمان هاي روستايي كشور در برابر زلزله دچار آسيب هاي جدي مي گردند. استفاده از مصالح نوين و پيشرفته اگرچه مي تواند ساختمان هاي بسيار مقاوم در برابر زلزله ايجاد نمايد ولي به علت هزينه بسيار بالا، قدم در دسترس بودن مصالح مذكور و عدم همخواني آن با بافت روستا باعث گرديده كه استفاده از مصالح بومي و محلي روز به روز نقش مؤثرتري را در اين خصوص ايفا نمايند. همچنين در نوسازي روستاها، عوامل بازسازي به اين نتيجه رسيده اند كه هر بناي مستحكم ضد زلزله، قابليت پاسخ گويي به نيازهاي جامعه روستايي را ندارد و بارها ديده شده كه روستاييان از زندگي در اين گونه مسكن ناراضي بود آفات حركت و با ساخت خانگي با مصالح بومي به نيازهاي خود پاسخ گفته اند. اين در حالي است كه در اكثر كشورهاي پيشرفته جهان تلاش بر آن است كه در اين گونه بناها از همان شيوه هاي ساختمان سازي گذشته با بالا بردن ايمني و مقاومت بيشتر اين بناها در برابر زلزله استفاده مي شود. هدف اين مقاله معرفي مباني ساختار گل فشرده مسلح به منظور بهره برداري از آن براي طراحي خانه هاي مقاوم در برابر زلزله و پايدار، با قيمت مناسب براي نواحي روستايي ايران به طور كلي و نيز ارائه الگوها و راه حل هايي براي نواحي روستايي شمال ايران به صورت يك مطالعه موردي متناسب با شرايط اقليم و معماري بومي منطقه مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCNMS03-NCNMS03_055.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/10/30
تاریخ تغییر رکورد : 1394/10/30
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.