×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تحليل ساختارهاي سنتي و نوين مديريت و سنجش عملكرد نيروي انساني
پدیدآورندگان : هادي كاظمي آقمشهدي (پديدآور)
رسول لقمانپورزريني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس ملي تحقيقات علمي جهان در مديريت، حسابداري، حقوق و علوم اجتماعي
خلاصه : هدف از اين مقاله بررسي و ارزيابي ساختارهاي سنتي و نوين مديريت و سنجش عملكرد منابع انساني مي باشد. درجهان پر تلاطم و رقابتي امروز، سازمان هايي توانايي ماندگاري و بقاء رادارند كه هر چه بيشتر بر بهبود عملكرد وبهره وري خود بيافزايند. يكي ازمنابع مهم، نيروي انساني هرسازمان مي باشد كه مي بايست به نحو شايسته هدايتگرديده و در جهت تحقيق و دستيابي به اهداف سازمان، آموزشهاي لازم را فراگيرد تا جايي كه به طور كامل بهاهداف و انتظارات سازمان واقف گرديده و در جهت نيل به آنها كوشش نمايد . براي دستيابي به چنين هدفي،نظام هاي سنتي مديريت عملكرد كه بيشتر، از برتري و شايستگي فردي كاركنان حمايت مي كنند و ديگاهي منفيو تنبيهي داشته و بر گذشته تاكيد مي نمايند، فاقد كارآيي و اثر بخشي لازم مي باشند. از سوي ديگر رويكردمديريت عملكرد كه بر توسعه مهارت ها و توانايي هاي لازم براي انجام مطلوب كار تاكيد؛ و از مسيوليت هاي جمعيحمايت مي كند و ديدگاهي مثبت و مبتني بر آينده دارد و در آن واژه هاي گفتگو ، درك مشترك و تعهدمتقابل واژه هاي كليدي محسوب مي شوند، براي نيل به اهداف سازمانهاي نوين و مترقي امروزي مناسب مي باشد.بنابراين سازمان ها بايد نوعي چرخش از نظام هاي سنتي به نظام هاي جديد مديريت عملكرد انجام دهند. همچنينسازمان ها نبايد بدنبال يك راه حل سريع باشند كه بلافاصله باعث بهبود بهره وري و عملكرد آنها شود. مديريتعملكرد يك فرآيند مستمر بهبود عملكرد مي باشد كه در بلند مدت به نتيجه لازم مي رسد و باعث كمك بهمديريت سازمان در يافتن راه هايي مي شود كه بتواند به نحو بهتري از شغل سازماني و كاركنان خود در جهت نيلبه اهداف سازمان حمايت نمايد. در محيط هاي كاملا رقابتي امروزي، سازمان هايي مي توانند به فعاليت خود ادامهدهند و در اين محيط باقي بمانند كه به نحو بهتري از منابع خود بهره برداري نموده و بهره وري خود را افزايشدهند. در اين مقاله به تحليل ساختارهاي سنتي و نوين مديريت و سنجش عملكرد نيروي انساني پرداخته مي شود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MEAHBT01-MEAHBT01_169.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1397/3/11
تاریخ تغییر رکورد : 1397/3/11
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.