×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي نقش ماندالا در تزئينات مساجد دوره ي تيموري (نمونه هاي موردي 1-مسجد جامع گوهرشاد مشهد 2-مسجد جامع يزد 3-مسجد كبود تبريز 4-مسجد بي بي خانم سمرقند)
پدیدآورندگان : سيدمحمد ميرمحمدي (پديدآور)
سيدمحمد مهرمحمدي (پديدآور)
سيدحسام الدين طبيبيان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي مهندسي شهرسازي، عمران، معماري
خلاصه : [توضيح سيويليكا: به دليل وجود مشكل در قلم مقالات، فايل اصلي اين مقاله از سايت حذف گرديد.] يكي از نمادهاي موجود در هنر تمامي اديان مختلف طرح ماندالا است كه در هريك از اديان تعاريف خاص خود را دارد و در هنر اسلامي و در تزئينات مساجد علاوه بر كاربرد كثير آن تعاريف واحدي را دارد اما طرح و نقوش مختلف ماندالاها كه همه به سمت يك هدف مشخص مي روند و يك مركزيت را ايجاد مي كنند باعث ايجاد تنوع در بناهاي مختلف شده است. با توجه به تعريف ماندالا، در هنر اسلامي و در مساجد اسلامي مربوط به يك دوره همزمان نسبت به هم (دوره تيموري) به تحليل آن در تزئينات بناهاي نمونه ي مذكور مي پردازيم و با انطباق دادن به اصول اوليه طرح ماندالايي از هويت اصليآن اطمينان حاصل كرده و به تحليل تفاوت آن در نمونه هاي موردي و ارتباط هر يك با رنگ هايي كه در درون اين طرح هاقرار گرفته با معاني و مفهوم شان در هريك از نمونه هاي مربوط پرداخته شده است .
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICOA01-ICOA01_114.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/11
تاریخ تغییر رکورد : 1396/8/24
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.